נזיקין

ראשית כל, נבין את השייכות המשפטית של תביעות הרשלנות הרפואית. אלו מקרים משפטיים המשתייכים אל דיני נזיקין – מרכיב של המשפט האזרחי. תחום משפטי זה של נזיקין כולל מגוון מצבים של פגיעות לא רצוניות ודרישת פיצוי של הצד הנפגע הצד הפוגע או מצד שלישי רלוונטי. מקרים אלו כוללים פגיעות במהלך טיפולים והליכים רפואיים, תאונות למיניהן, תקיפות, תביעות לשון הרע, תביעות בגין מטרדים, תביעות על הפרת זכויות יוצרים וכן הלאה.

תביעות רשלנות במקרים רפואיים הן ככל הנראה המורכבות והמסובכות ביותר לניהול והוכחה בתוך דיני הנזיקין. כך שלא רק שיש צורך בליווי משפטי הדוק של עו"ד נזיקין אלא של גורם משפטי מנוסה ובעל התמחות פרטנית ברשלנות הרפואית.

כל תביעה של רשלנות רפואית מהווה מקרה אישי קשה שבו מישהו נפגע, כאשר מבחינה משפטית כל מקרה שכזה הוא עולם ומלואו ובעל מורכבות משפטית אמיתית מבחינת יכולת ההוכחה וקבלת הפיצוי ההולם. מדובר על תחום משפטי קשה ומורכב, הן מבחינת הקושי של המקרים בהם אדם נפגע עקב רשלנות הצוות הרפואי והן מהיבטים רבים אחרים. לכן חשוב מאוד לקבל ליווי משפטי מקצועי, מעורך דין המתמחה בתחום ייחודי זה בעולם דיני הנזיקין. במאמר הבא נדגיש חשיבות זו ונספק הסבר שימושי לתביעות הרשלנות הרפואית.